Ungdoms- og pokalturnering 18-10-2015 Svendborg

Categories

Results

U12-Gruppe 1 (5)
1.Umar IBRAGIMOVTomoe, Kolding
2.Natja V. MØLLEREsbjerg Judo Klub
3.Jón BIRNUSONSvendborg Judo og Jiu-Jitsu Klub
U12-Gruppe 2 (6)
1.Angelina LAGHUWITZFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
2.Sebastian Sandgaard NORDAHL-PETERSENFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
3.Nicole KLASAVestfyn Judo og Selv
U12-Gruppe 3 (6)
1.Nicolaj WICHMANNFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
2.Magnus Marker HANSENHorsens Judo Klub
3.Silke Schwartz SØRENSENHorsens Judo Klub
U12-Gruppe 4 (2)
1.Malik MAGOMAJEVTomoe, Kolding
2.Amin EBIEVTomoe, Kolding
U12-Gruppe 5 (6)
1.Oskar JESPERSENSærslev Gymnastik Forening
2.Mai Due NØRSKOVFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
3.Josefine HANSENVejle Judo Klub
U12-Gruppe 6 (5)
1.Oscar Brøgger BØRGLUMRy Judoklub
2.Anton Ilsted ANDERSENGesten Vejen Judo og Ju-Jutsuklub
3.Victoria HOLDENSilkeborg Judo Klub
U12-Gruppe 7 (5)
1.Amira SADEKÅrhus Judo Klub
2.Buster Højland ANDERSENSvendborg Judo og Jiu-Jitsu Klub
3.Christian JØRGENSENSilkeborg Judo Klub
U12-Gruppe 8 (5)
1.Martin POULSENSjelle-Skørring Idrætsforening
2.Astrid Riis HANSENVejle Judo Klub
3.Lucas KLAVSENSvendborg Judo og Jiu-Jitsu Klub
U15-Gruppe 1 (3)
1.Toke Heller SØRENSENSilkeborg Judo Klub
2.Jonathan ROTENBERGKodokan Odense
3.Anne HANSENRy Judoklub
U15-Gruppe 2 (4)
1.Anes SEHOVICTomoe, Kolding
2.Tue melgaard SØRENSENVejle Judo Klub
3.Marcus BIEHorsens Judo Klub
U15-Gruppe 3 (5)
1.Karoline HANSENVejle Judo Klub
2.Gustav Boel MALMROSRy Judoklub
3.Frederik Emil RASMUSSENSvendborg Judo og Jiu-Jitsu Klub
U15-Gruppe 4 (5)
1.Askhab SADULAEVVejle Judo Klub
2.Ida JAKOBSENVejle Judo Klub
3.Lom-Ali DOVD Vejle Judo Klub
U15-Gruppe 5 (5)
1.Jonas BIEHorsens Judo Klub
2.Lau Lindvig LARSENVejle Judo Klub
3.Albert Højlund ANDERSENSvendborg Judo og Jiu-Jitsu Klub
U15-Gruppe 6 (3)
1.Marius Riis HANSENVejle Judo Klub
2.Dennis TRANEEsbjerg Judo Klub
3.Martin SØRENSENEsbjerg Judo Klub
U18-Gruppe 2 (6)
1.Sebastian BLACKKodokan Odense
2.Helle JØRGENSENGesten Vejen Judo og Ju-Jutsuklub
3.Tobias Steenberg POULSENKodokan Odense
U18-Gruppe 3 (4)
1.Tom JØRGENSENGesten Vejen Judo og Ju-Jutsuklub
2.Alexander WICHMANNFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
3.Dominick Skovbjerg HUNDTKodokan Odense
U18-Gruppe 4 (3)
1.Olav SANDBERGVejle Judo Klub
2.Marco SØRENSENTomoe, Kolding
3.Emil Beith RASMUSSENKodokan Odense
Pokal-Gruppe 1 (2)
1.Søren G. I. MADSENTomoe, Kolding
2.Romeo Catazin MOLDOVANGesten Vejen Judo og Ju-Jutsuklub
Pokal-Gruppe 2 (3)
1.John LARSENKodokan Odense
2.Marco SØRENSENTomoe, Kolding
3.Martin CHRISTENSENSærslev Gymnastik Forening
Pokal-Gruppe 3 (5)
1.Ole MEYENBURGEsbjerg Judo Klub
2.Lasse Ørbæk HILDINGBERGFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
3.Rasmus FABIANSjelle-Skørring Idrætsforening
Pokal-Gruppe 4 (2)
1.Jonas JENSENKodokan Odense
U21-Gruppe 1 (3)
1.Søren G. I. MADSENTomoe, Kolding
2.Simon HUYNHEsbjerg Judo Klub
3.Rune Roiy DELMANKodokan Odense
U21-Gruppe 2 (3)
1.Hubert KURZEJVejle Judo Klub
2.Martin CHRISTENSENSærslev Gymnastik Forening
3.Mike Falk Frost SVENDSENEsbjerg Judo Klub
U21-Gruppe 3 (4)
1.Lasse Ørbæk HILDINGBERGFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
2.Jonas JENSENKodokan Odense
3.Lasse V. MØLLEREsbjerg Judo Klub