Copenhagen Open 2022

Categories

Results

WU10-25 (4)
1.Sigrid KOCH LAURITZENÅrhus Judo Klub
2.Vivi LINDBJERG SPERLINGAmager Judo Skole
3.Vera LADEFOGEDHorsens Judo Klub
4.Jenna LOREEN GEERDTSKSC Bushido Hamburg e.V.
WU10-28 (1)
1.Agathe ODDERSHEDEAmager Judo Skole
WU10-32 (1)
1.Tilde VICTORIA KRÜGER SKØTTAmager Judo Skole
WU10+36 (1)
1.Sigrid PIL BANG ANDERSENÅrhus Judo Klub
MU10-24 (6)
1.Marin AARONJudoschule Kano Bremerhaven
2.Roman AIRICHT.H.Eilbeck
3.Max LOUCA ADGILL-LARSENAmager Judo Skole
3.Isac YOHANNES CARLSENValby Judo Klub
MU10-27 (6)
1.Louis VON WOLFFERSDORFLeipziger Sportlöven e.V.
2.Hleb PISOTSKYIAmager Judo Skole
3.Damian PANAITAmager Judo Skole
3.Miguel LARSENAmager Judo Skole
MU10-30 (7)
1.Tashtamirov ABU-DARDAJudoschule Kano Bremerhaven
2.Friedrich HAMMERMÜLLERLeipziger Sportlöven e.V.
3.Ervinas FEDOROVICIUSTakedown JC Malmö
3.David MORVADLyngby Judo og Ju-jutzu Klub
MU10-34 (3)
1.Benjamin SIMONSENSuðuroyar Judo
2.Levi SIMONSENSuðuroyar Judo
3.Ømer TEZCANValby Judo Klub
MU10+38 (2)
1.Mischa COOIMANStichting Judosport Oost
2.Sigrid PIL BANG ANDERSENÅrhus Judo Klub
WU12-25 (1)
1.Sophie ALLENWirral Judo Club
WU12-28 (4)
1.Sophie KUIPERSSportinstituut Schiedam
2.Linda WOCHELeipziger Sportlöven e.V.
3.Mona ESCHENHAGENLeipziger Sportlöven e.V.
4.Sophie ALLENWirral Judo Club
WU12-32 (2)
1.Tilde VICTORIA KRÜGER SKØTTAmager Judo Skole
2.Meja PETERSONFrövi Judo
WU12-36 (3)
1.Junie MATTSSONTrollhättans Judoklubb
2.Kai-Li HÖGBACKKnivsta Judoklubb
3.Meja PETERSONFrövi Judo
WU12-40 (2)
1.Astrid ANDERSENAmager Judo Skole
2.Amelia AZIZAmager Judo Skole
WU12-44 (5)
1.Maja JANISZEWSKIVestfyns judo klub
2.Julia SEMKLOHalsnæs Judo Klub
3.Lea GUBBERUDIppon
4.Amina VALIEIEVAAmager Judo Skole
5.Katrin DANIELLA S. OLSENSunda Judofelag Tori
MU12-27 (3)
1.Elliot ERIKSSONSaltsjö Judoklubb
2.Attis TUDORAmager Judo Skole
3.Hugo HARTLICHLeipziger Sportlöven e.V.
MU12-30 (8)
1.Musayev ANSARJudoschule Kano Bremerhaven
2.Aslan USUDURÅrhus Judo Klub
3.Ben WERNERLeipziger Sportlöven e.V.
3.Makar ROMAIUYAmager Judo Skole
5.Ibragim AKHMADOVAmager Judo Skole
5.Zakarya AUNSportinstituut Schiedam
7.Jakob LÄNGRICHTLeipziger Sportlöven e.V.
7.Wanja DANIELLeipziger Sportlöven e.V.
MU12-34 (8)
1.Becker RUSLANJudoschule Kano Bremerhaven
2.Aaron Joshua KELLERTSG Nordwest 1898 Frankfurt am
3.Liam SPRUITAmager Judo Skole
3.Sautiev MANSURJudoschule Kano Bremerhaven
MU12-38 (8)
1.Asieiev HORDIISvendborg Judo Klub
2.Romeo JØRGENSENBrøndby Judo Klub
3.Otis VOORENSportinstituut Schiedam
3.Loke SULDVART JESPERSENKaisha, Farum
MU12-42 (3)
1.Erekle GENGASHVILIClub Sagarejo
2.Jakub SVOBODAJUDOACADEMY PRAHA
3.Mischa COOIMANStichting Judosport Oost
MU12-46 (2)
1.Gega JINJIKHAZEClub Sagarejo
2.Aiden MARIJN LUESKENSportinstituut Schiedam
MU12+46 (5)
1.Andrejevs DENISFUDOSHIN
2.Inal KATSCHMASOVTSV Kronshagen
3.Villiam BRANDENBORGLyngby Judo og Ju-jutzu Klub
4.Caelon HENRIQUESSportinstituut Schiedam
5.Sunjai VINDINGBRØNSHØJ JUDO CLUB
WU15-32 (3)
1.Sophie KUIPERSSportinstituut Schiedam
2.Katheryna VYKHRYSTIUKAZS Opole
3.Celine TRAAVIKNorsk Judo og Jiu-Jitsu Klubb
WU15-36 (6)
1.Jelena NIJHUISTPO
2.Elena FONSBØLJudoklubben Mitani
3.Isabelle HEDLUNDJudo Club Sundsvall
3.Lisa ASSINKTPO
WU15-40 (6)
1.Indy PANNEGIETERTopJudo Amsterdam
2.Alice SLOTH HANSENBRØNSHØJ JUDO CLUB
3.Elsa PETERSONFrövi Judo
3.Fee JANSENTopJudo Amsterdam
WU15-44 (8)
1.Sterre SCHOONEWILLETeam 53 ° Noord
2.Iben OLSENSportinstituut Schiedam
3.Hannah DUVEVFB Germania Halberstadt
3.Jazmane BUREMATeam 53 ° Noord
WU15-48 (11)
1.Sofia CORDOVAStockholms judoklubb
2.Lucie POKLOPOVAJUDOACADEMY PRAHA
3.Heidi HOLM GLADJudo Arvika
3.Hanneke PLAGGEMARSStichting Judosport Oost
5.Matilda STEERStaffanstorps Judoklubb
5.Annemarie KALBETURA Harksheide
7.Lærke HELMERFJJK
7.Madeleine HEDLUNDJudo Club Sundsvall
WU15-52 (13)
1.Lieke WILDSCHUTBushi Arnhem
2.Jana BERGMANSportinstituut Schiedam
3.Selma TVEDEÅrhus Judo Klub
3.Zaffira EDWARDSJudoscotland
5.Mie DUE NØRSKOVFJJK
5.Maria GOHRLeipziger Sportlöven e.V.
7.Weronika KOMMANDERAJudo Federation Of Iceland
7.Melody ORFANIDOUStaffanstorps Judoklubb
WU15-57 (10)
1.Hanna BABULFATHStockholms judoklubb
2.Mira KÖRDELTrollhättans Judoklubb
3.Luna TILLEMATeam 53 ° Noord
3.Ingrid KOMODOWSKIAmager Judo Skole
5.Rana GOKStichting Judosport Oost
5.Frieda BAUMBACHLeipziger Sportlöven e.V.
7.Amber DONAGHYWirral Judo Club
7.Emma BURNETTWirral Judo Club
WU15+57 (11)
1.Chloe SNIPTeam 53 ° Noord
2.Helena BJARNADOTTIRJudo Federation Of Iceland
3.Amalie OMACKOVAJUDOACADEMY PRAHA
3.Guusje BEKHUISStichting Judosport Oost
5.Marie LYNN LUESKENSportinstituut Schiedam
5.Cecilie GORDONVejle Judo Klub
7.Imogen HUSBANDWirral Judo Club
7.Pola MICHALSKAAZS Opole
MU15-34 (10)
1.Glen FERRIERClyde Judo
2.Aaron Joshua KELLERTSG Nordwest 1898 Frankfurt am
3.Lennart ROYTENBERGTopJudo Amsterdam
3.Joél LARSENAmager Judo Skole
5.Douglas NORDLUNDFrövi Judo
5.Callum GIFFORDFull Fat Grappling
7.Gabryl TANSINGCOBramfelder SV
7.Fabian DREWSTSV Kronshagen
MU15-38 (19)
1.Spinu ARSENIJSFUDOSHIN
2.Adam KOSTOEVStaffanstorps Judoklubb
3.LEON TARVERDYANSamurs
3.Coen GILBERTJudoscotland
5.KRISTIANS RAUDENIEKSSamurs
5.MARKUS RAUDENIEKSSamurs
7.Akhiev SALAVATJudoschule Kano Bremerhaven
7.Nelson VAN DER MEERBudo Sport Shizentai
MU15-42 (24)
1.Celil UYARSportinstituut Schiedam
2.Daan LIMPENSTopJudo Amsterdam
3.ALEKSANDRS KRUZESamurs
3.Dzhemaldinov ISHANJudoschule Kano Bremerhaven
5.Daniel WILSSilkeborg Judo Klub
5.Jimme FLAPPERTopJudo Amsterdam
7.Hannes JACOBSTURA Harksheide
7.Topi SILENORIMATTILA JUDO CLUB
MU15-46 (23)
1.Angus MOLNARAmager Judo Skole
2.Mats WILBERSTopJudo Amsterdam
3.Hannes SCHÜRERLeipziger Sportlöven e.V.
3.Vazha GENGASHVILIClub Sagarejo
5.Loke BJERKEMOStaffanstorps Judoklubb
5.Tomasz WRÓBELIkizama Judo Club Piaseczno, W
7.EDVARDS JAKOVLEVSSamurs
7.Vakhaev MANSURJudoschule Kano Bremerhaven
MU15-50 (10)
1.Luka DARISPANASHVILIClub Sagarejo
2.ANDREJS PABERZISSamurs
3.Storm HAVEMANStichting Judosport Oost
3.Leo PERSSONStockholms judoklubb
MU15-55 (19)
1.Raoul KELLYTeam 53 ° Noord
2.Silas PAUSKICHalsnæs Judo Klub
3.Rens LOOHUISStichting Judosport Oost
3.Nino GUBBERUDIppon
5.Max GLANSStaffanstorps Judoklubb
5.Logan GOLDIEJudoscotland
7.Gabriel GEVRYIEKnivsta Judoklubb
7.Daniel LESNOJBushi Arnhem
MU15-60 (16)
1.Igor BOROWSKIIkizama Judo Club Piaseczno, W
2.Kalle MATTSSONStockholms judoklubb
3.Theo OLSSONSaltsjö Judoklubb
3.Viktor WILSSilkeborg Judo Klub
5.Nilo ERIKSSONSaltsjö Judoklubb
5.Thomas ISDAHLHaugesund Atletklubb
7.Matthijs TEMPELAARTPO
7.Malcolm ANDERSSONLUGI JUDO
MU15-66 (4)
1.Erik ROSENKRANSIK Södra
2.Abdulla SALTAKHANOVIppon
3.Brandon JANSENSportinstituut Schiedam
4.Hedi BOKANIIppon
MU15+66 (15)
1.Vojtech KLIMESJUDOACADEMY PRAHA
2.Wilmer MATTSSONTrollhättans Judoklubb
3.Thomas VAN ADRICHEMBushi Arnhem
3.Giorgi KARCHAIIDZEClub Sagarejo
5.Zakarias EL-ZEINStockholms judoklubb
5.RIHARDS DONISSamurs
7.Wilhelm WALLMOJudo Arvika
7.Vukasin MILICEVICBergen Judoklubb
WU18-40 (2)
1.Alice SLOTH HANSENBRØNSHØJ JUDO CLUB
2.Elsa PETERSONFrövi Judo
WU18-44 (5)
1.Maud RIKMANSPOELTPO
2.Noura HAMADStichting Judosport Oost
3.Bianca NORDLUNDFrövi Judo
4.Sterre SCHOONEWILLETeam 53 ° Noord
5.Jazmane BUREMATeam 53 ° Noord
WU18-48 (6)
1.Sofia CORDOVAStockholms judoklubb
2.Jenna MASSEYWirral Judo Club
3.Linda JEAN GEERDTSKSC Bushido Hamburg e.V.
3.Hanneke PLAGGEMARSStichting Judosport Oost
WU18-52 (12)
1.Yaël SCHIPPERTPO
2.Shanice LUISBushi Arnhem
3.Lieke WILDSCHUTBushi Arnhem
3.Katie WINDLEWirral Judo Club
5.Jana BERGMANSportinstituut Schiedam
5.Katerina DOBREVOVAJUDOACADEMY PRAHA
7.Bendicte BERNHUSFredrikstad kampsportklubb Jud
7.Asal TRAAVIKNorsk Judo og Jiu-Jitsu Klubb
WU18-57 (17)
1.Hanna BABULFATHStockholms judoklubb
2.Mai DUE NØRSKOVFJJK
3.Ingrid KOMODOWSKIAmager Judo Skole
3.Tora ALTERSTENIK Södra
5.Sandra MITROVICTakedown JC Malmö
5.Tea MITROVICTakedown JC Malmö
7.Luna TILLEMATeam 53 ° Noord
7.Lucy WINDLEWirral Judo Club
WU18-63 (17)
1.Marley GARLANDGarland
2.Ebba STRANDLUGI JUDO
3.Kemi WEELINKTPO
3.Kathalina BARTMEIERBramfelder SV
5.Mira BLOMBERGKnivsta Judoklubb
5.Nele HOLTHUSENBramfelder SV
7.Chloe SNIPTeam 53 ° Noord
7.Giannina SCHOLZBramfelder SV
WU18-70 (14)
1.Linde HANSTEDEStichting Judosport Oost
2.Lieve VANDERHEYDENTeam 53 ° Noord
3.Jasmien HAMADStichting Judosport Oost
3.Isla ERKKILÄORIMATTILA JUDO CLUB
5.Jaylinn POPPINGATeam 53 ° Noord
5.Alva ENGLUNDTrollhättans Judoklubb
7.Emilie DONS-LASSENFJJK
7.Rikke FOLKVORDNorsk Judo og Jiu-Jitsu Klubb
WU18+70 (4)
1.Laura HANHELAORIMATTILA JUDO CLUB
2.Isa BOERSMATeam 53 ° Noord
3.Lotte METTINKHOFTPO
MU18-43 (6)
1.Celil UYARSportinstituut Schiedam
2.Dzhemaldinov ISHANJudoschule Kano Bremerhaven
3.Bjørn KOCH LAURITZENÅrhus Judo Klub
3.Tobias BELGRAVERTeam 53 ° Noord
MU18-46 (5)
1.Torstein BREKKE-JENSSENIppon
2.Vakhaev MANSURJudoschule Kano Bremerhaven
3.Kristoffer LANGHELLE FJØRTOFTStavanger Judoklubb
4.Thijn LEISTRATeam 53 ° Noord
5.Sven RUZIUSTeam 53 ° Noord
MU18-50 (11)
1.Alexander MÅRLÖVStockholms judoklubb
2.Luka DARISPANASHVILIClub Sagarejo
3.ANDREJS PABERZISSamurs
3.Sebastian OLSENSportinstituut Schiedam
5.Samir POBLOCKIStockholms judoklubb
5.Krzysiek GOLDIEJudo Scotland
7.Julian FÆHNIppon
7.Leo PERSSONStockholms judoklubb
MU18-55 (21)
1.Alfie MITCHELLMiddlesbrough judo club
2.Marlon DOHLMANNStaffanstorps Judoklubb
3.Luca RICHARDSONTPO
3.Kayra UYARSportinstituut Schiedam
5.Måns OLSSONOlofströms Judo
5.Nino GUBBERUDIppon
7.Max WEGDAMStichting Judosport Oost
7.Tom VAN ESPELOTopJudo Amsterdam
MU18-60 (31)
1.Henry GHISLERStockholms judoklubb
2.Fabio MARTENS RAESBushi Arnhem
3.Hector CONRADÅrhus Judo Klub
3.Mathias ROSENKVISTPI JUDO
5.Anton BIRLUNDAmager Judo Skole
5.Dzhemaldinov ISMAILJudoschule Kano Bremerhaven
7.David POBUDAJUDOACADEMY PRAHA
7.Jakob CAROT.H.Eilbeck
MU18-66 (38)
1.Altay ERSONPI JUDO
2.Stan VAN RIELSportcentrum Jan de Rooy
3.Mosa SOSLANGIREEVNorsk Judo og Jiu-Jitsu Klubb
3.Basile LA FONTAINEJudo Team Maastricht
5.Adrian David KELLERTSG Nordwest 1898 Frankfurt am
5.Vakhaev KHAMZATJudoschule Kano Bremerhaven
7.Ville MATTSSONStockholms judoklubb
7.Nick BROUWERBudo Sport Shizentai
MU18-73 (31)
1.Aksel BIRLUNDAmager Judo Skole
2.Sebastian LINDQUISTBRØNSHØJ JUDO CLUB
3.Matej BLINJUDOACADEMY PRAHA
3.Sven LEUSHUISTPO
5.Owen BRUINSELSportinstituut Schiedam
5.Vojtech KLIMESJUDOACADEMY PRAHA
7.Alex BUJUKLIEVOlofströms Judo
7.Tijmen DE HENTopJudo Amsterdam
MU18-81 (9)
1.Thijs ALTENABudo Sport Shizentai
2.Emil JABIYEVLUGI JUDO
3.Kim ASPELINIK Södra
3.Dylan JANSENSportinstituut Schiedam
5.Leco CASSIUS TERPSTRAHanuman
5.Håkon ENGEDAHL OLSENFredrikstad kampsportklubb Jud
7.Giorgi KARCHAIIDZEClub Sagarejo
7.Joek SLUITERTPO
MU18+81 (7)
1.Daniel YOUNGWirral Judo Club
2.Bas VAN BILZEMTPO
3.Leon FRANSENSTeam 53 ° Noord
3.Svend ASBJØRN GALLKodokan
WO18-52 (6)
1.Floor MAATSRTI Heerenveen
2.Katerina DOBREVOVAUDOACADEMY PRAHA
3.Yaël SCHIPPERTPO
3.Nebile EKIZStavanger Judoklubb
WO18-57 (14)
1.Tova GRANBERGAktiv Judo
2.Hillevi KARLSSONLUGI JUDO
3.Jente VAN ASCHRTI Heerenveen
3.Paula BORGONJETeam 53 ° Noord
5.Mai DUE NØRSKOVFJJK
5.Cassandra RAHBEK EBELVejle Judo Klub
7.Suzan SCHOOFTPO
7.Julia LISE BOCCADOROStavanger Judoklubb
WO18-63 (15)
1.Aleksandra SOKO?OWSKAIkizama Judo Club Piaseczno, W
2.Elena RENESBushi Arnhem
3.Lisa SVENBYLUGI JUDO
3.Karoline HANSENVejle Judo Klub
5.Amira SADEKPI JUDO
5.Bo STEFFERSRTI Heerenveen
7.Elise BJØRÅSIppon
7.Maya ZIPPELLeipziger Sportlöven e.V.
WO18-70 (21)
1.Emilie SOOKBRØNSHØJ JUDO CLUB
2.Fleur DOUWESTeam 53 ° Noord
3.Berber LUDEMATeam 53 ° Noord
3.Sarah HECTORTeam 53 ° Noord
5.Ida JACOBSENVejle Judo Klub
5.Emelie TEDHOLMUppsala Judoklubb
7.Linde HANSTEDEStichting Judosport Oost
7.Lieve VANDERHEYDENTeam 53 ° Noord
WO18+70 (12)
1.Esther KLEINLUGTENBELTRTI Heerenveen
2.Anniek POTZETeam 53 ° Noord
3.Laura HANHELAORIMATTILA JUDO CLUB
3.Yvonne KUIPERTeam 53 ° Noord
5.Mia KRISTINA BJØRN OLESENRamløse Judo & Jiu-Jitsu
5.Laura ANTVORSKOVBRØNSHØJ JUDO CLUB
7.Andrea KRÅNGIppon
7.Marjorie POUXHelsingborgs Judoklubb
MO18-55 (12)
1.Alfie MITCHELL Middlesbrough judo club
2.Luca RICHARDSONTPO
3.Sebastian OLSENSportinstituut Schiedam
3.Kayra UYARSportinstituut Schiedam
5.Marcus HAMMER LANGEÅrhus Judo Klub
5.Marlon DOHLMANNStaffanstorps Judoklubb
7.Samir POBLOCKIStockholms judoklubb
7.Alexander MÅRLÖVStockholms judoklubb
MO18-60 (16)
1.Noah SHUKRULATopJudo Amsterdam
2.Nico STAALTopJudo Amsterdam
3.Anton BIRLUNDAmager Judo Skole
3.Daniel ARNASONJudo Federation Of Iceland
5.Marcus PENNINGALyngby Judo og Ju-jutzu Klub
5.Henry GHISLERStockholms judoklubb
7.Lechao MOSESSONIK Södra
7.Oskar EGEDORF DE VRIENDTAmager Judo Skole
MO18-66 (40)
1.Moustafa ABU-RAMADANHelsingborgs Judoklubb
2.Süheyl UYARSportinstituut Schiedam
3.Gabriel MELENDEZTopJudo Amsterdam
3.Altay ERSONPI JUDO
5.Thom SCHOOFTPO
5.Genesis TANSINGCOBramfelder SV
7.Lucas VAN VELDENStichting Judosport Oost
7.Ingolfur ROGNVALDSSONJudo Federation Of Iceland
MO18-73 (32)
1.Bertil LAVRSENPI JUDO
2.Adam CHRY?CINAIkizama Judo Club Piaseczno, W
3.Senne VAN SUILENTopJudo Amsterdam
3.Nikoloz KOMENTIANIClub Sagarejo
5.Gerogi KVANCHIANIClub Sagarejo
5.Morgan AAGAARD ERRBOEPI JUDO
7.Owen BRUINSELSportinstituut Schiedam
7.Aksel BIRLUNDAmager Judo Skole
MO18-81 (33)
1.Tycho MUHLACKRTI Heerenveen
2.Jacob AGERTOFTBRØNSHØJ JUDO CLUB
3.Justin VAN HEESTTopJudo Amsterdam
3.Erik ALSGAARDIppon
5.Thijs BANTEMATeam 53 ° Noord
5.MATISS ZEILASamurs
7.Mika VAN SINDERENRTI Heerenveen
7.Jhon-Deivy DE WAARDTPO
MO18-90 (13)
1.Axel HEERENRTI Heerenveen
2.Giel DOLRTI Heerenveen
3.Dennis PEEREBOOMBudoclub Hajime
3.Thijs HENSENSTeam 53 ° Noord
5.Benjamin ORMSKERKLu Gia Jen, The Hague
5.Pepijn DE CLOETPO
7.Emil DAUGLYKKE WOGENSENAmager Judo Skole
7.Sampson SAMPSONNicosia Judo Center
MO18+90 (9)
1.Adam RUDINSZKYAmager Judo Skole
2.Bård NESBØ SKREIENNJJK
3.Syb HETTINGARTI Heerenveen
3.Rico HARDERTeam 53 ° Noord
5.Daniel YOUNGWirral Judo Club
5.Svend ASBJØRN GALLKodokan
7.Chris HORTONIsle of Man Judo
7.Tim VAN BAAIJTopJudo Amsterdam